Peace with you!

Odszedł władyka Chryzostom metropolita Etny  (pl.)  (.)  (.)  (pl.)  (.)  (.)  (.)  (.)  (.)  (.)  (.)

17 (4) lutego po wieloletniej chorobie, którą przechodził z wielką cierpliwością, zmarł emerytowany metropolita Etny (Kalifornia) Chryzostom (Gonzales). Założyciel znanego w świecie monasteru pw. św. Grzegorza Palamasa oraz żeńskiego monasteru pw. św. męcz. Elżbiety w Kalifornii. Współbrat i sąsiad w mniszym trudzie dla śp. ojca Serafina (Rose).

2019-02-18 00:02
 News from the Church;
Arcypasterska posługa w Grenoble i w Lyonie (2018) Protodiakon German Iwanow-Trinadcatyj  (pl.) Архипастырские служения в Гренобле и в Лионе (2018) Протодиакон Герман Иванов-Тринадцатый  (ru.)  (.)  (pl.)  (ru.)  (.)  (.)  (.)  (fr.)  (.)  (.)

Na naszych ziemiach dane nam było przeżyć nieczęste wydarzenie. W Rosji świątynie rosną jak grzyby po deszczu, lecz najczęściej za państwowe pieniądze. Nie tak jak w naszych prześladowanych wspólnotach, gdzie kto jak może, własnymi rękoma, w pocie czoła buduje Przybytki Boże. Nie jesteśmy w stanie rywalizować z „państwowymi świątyniami”, ale to właśnie te „własnoręczne” świątynie mają nieporównywalną wartość duchową, a modlitwa w nich rodzi niebywałą radość!

2019-02-06 20:39
 News from the Church;

Show all …