Płomienne kazanie greckiego kapłana o koronawirusie

Print Friendly, PDF & Email

Nicefor.Info
Film zawiera automatyczne polskie napisy.

„Okazaliśmy posłuszeństwo” i naszego Pana Jezusa Chrystusa pozostawiliśmy samym wraz z nielicznymi Jego uczniami. Tak jak wtedy gdy wyszli na Niego z mieczami i włóczniami, tak wyszli i teraz – aby powstrzymać wiernych idących do świątyni. Nagle na ulicach naszej ojczyzny pojawiło się tysiące policji.

Nielegalni emigranci, przestępcy, mordercy, gwałciciele i złodzieje którzy działają oficjalnie i nieoficjalnie, swobodnie poruszają się po mieście, a tym czasem wierzący są zatrzymywani i przepytywani gdzie idą i dlaczego oni w tym dniu wyszli na ulicę.

Na szczęście, znalazł się jeden ze świata polityki, przy czym nie z tej partii którą przyjęto uważać za „prawą rękę” Cerkwi. Znalazł się jeden polityk który na koniec powiedział, że w dniu Wielkiego Piątku należy zezwolić na procesję z Płaszczanicą (Całunem), aby tym pocieszyć osoby wierzące – niech popatrzą choćby z balkonu na procesję… Pozostawcie w spokoju wierzących i dajcie im choć ujrzeć Świętą Płaszczanicę! Czegoś takiego przez 2000 lat jeszcze nie było… Po raz pierwszy od dwóch tysiącleci obserwujemy coś podobnego, niestety, kielich goryczy przyszło się wypić właśnie nam w naszych czasach.

Hierarchowie i książęta (obecni politycy) zebrali się aby biczować Chrystusa, aby zamknąć Chrystusa w więzieniu, aby izolować Go od wierzących.

Hańba hierarchowie i politycy! Hańba!

Hańba ta na zawsze wejdzie w historię, ta hańba, to oburzenie narodu Bożego pozostanie w historii na zawsze. Gniew i Boże przekleństwo spadną na głowy tych wszystkich, kto postanowił pozbawić wierzących Ciała i Krwi Chrystusowych!

A przecie część z nich cały rok, z wielkim trudem, nieśli epitemię i tak czekali na Eucharystię na Paschę.

Hańba! Do czego doprowadziła się Grecka Cerkiew!

Hańba! Wstyd mi, bardzo mi wstyd, dziwię się i jestem przerażony wobec tego co się dokonuje z naszym narodem! Poprzez kłamstwo wysłali nas w zamknięcie pod pretekstem jakiejś grypy. O tym mówią wszyscy: posiadacze kanałów YT, prowadzący i dziennikarze, a nam oni wmawiają kłamstwo aby trzymać nas w zamknięciu. Oni już na wrzesień przepowiadają grypę i tym samym zamknięcie świątyń do Bożego Narodzenia.

Nie,  panowie, już lepiej ześlijcie nas do prawdziwego więzienia, prawdziwie nas zamknijcie, i będziemy dokonywać Boskiej Liturgii bezpośrednio w celi – tylko wtedy możemy wytłumaczyć się przed Bogiem, że nie mieliśmy innego wyjścia.

Hańba! Pokajajcie się choćby w ostatnim momencie, hierarchowie i politycy, inaczej gniew Boży nad wami będzie!

Czemuż by wam nie zaprosić wyjątkowego lekarza Joanidisa, aby on porozmawiał z naszym przedstawicielem w rządzie? Niech oni porozmawiają na żywo. Czemuż w każdym kraju i rządzie jest swój lekarz? Medycy, pracujący w szpitalach mówią mi, że jeśli oni publicznie powiedzą prawdę to grozi im zwolnienie. I to się nazywa „demokracja”?! Nasyćcie się nią do woli… Już lepiej umrę na grypę niż będę z wami.

Przebacz, mi narodzie Boży, lecz ja już nie mogę powstrzymywać swego rozgoryczenia.

Modlitwami Świętych Ojców naszych, Panie Jezu Chryste, zmiłuj się i zbaw nas. Amin! Przenajświętsza Trójco, zachowaj nas wszystkich! Niech dopomoże nam Bóg!

Protojerej Wasilios Woludakis, cerkiew pw  św. Mikołaja w Atenach, rejon Pewkakia

17 kwietnia 2020 r.

Print Friendly, PDF & Email

Nicefor.Info