Arcypasterskie Posłanie do wiernych dzieci naszej Cerkwi w Polsce

Print Friendly, PDF & Email

Nicefor.Info


+

Arcypasterskie Posłanie

do wiernych dzieci naszej Cerkwi w Polsce

Niedziela 3/16.08.2020

Umiłowane dzieci naszej Cerkiewnej Wspólnoty w Polsce, niech was Bóg błogosławi i chroni Matka Boża! Pozdrawiam z rozpoczynającym się postem ku czci Przenajświętszej Bogurodzicy i Matki wszystkich nas – Jej prawosławnych dzieci!

Kontaktuję się wami listownie, aby wyrazić wszystkim swą miłość, a także swój smutek, ponieważ miałem przybyć do was, tak jak mieliśmy to w programie i tego chciałem, ale ostatecznie z powodu pandemii koronawirusa, który zaatakował ludzkość, stało się  niemożliwe, bym mógł was odwiedzić. Mam jednak nadzieję, że przez wasze święte modlitwy nasz Pan nie pozbawi nas zaszczytu i radości przebywania razem w waszym kraju, gdy tylko nadarzy się ku temu najbliższa okazja.

Zachęcam was do pozostania wiernymi Prawdzie naszej Prawosławnej Wiary Chrześcijańskiej, do wzrastania i budowania w Chrystusie poprzez uczestnictwo w Świętych Misteriach oraz w praktykowaniu cnót, a także do życia w pokoju i miłości. Niech Pan uchroni was od podstępów Złego i od wszelkich pokus, i obdarzy was obficie darem Swojej Boskiej Opatrzności!

Życzę naszemu drogiemu kapłanowi – ojcu Włodzimierzowi zdrowia i sił, aby mógł mile Bogu nadal służyć poprzez zaspokajanie waszych duchowych potrzeb najlepiej jak to możliwe. On, wraz z drogą Matuszką Andreą, przyjeżdżają z daleka, ze Słowacji i zasługują na pochwałę i wdzięczność za swoje poświęcenie.

Wszystkim Braciom i Siostrom, starym i młodym życzę z całego serca Bożego umocnienia, pociechy i błogosławieństwa!

„A na koniec bądźcie wszyscy jednomyślni, współczujący, miłujący braci, miłosierni, skromni, pokorni, nie odpłacajcie złym za złe, ani złorzeczeniem za złorzeczenie, lecz przeciwnie błogosławcie, gdyż na to jesteście wezwani, abyście błogosławieństwo posiedli w dziedzictwie” (1P 3,8-9).

Zawsze modlę się za was z gorliwością i ojcowską miłością, całując was w Panu i pozdrawiając!

Najmniejszy z biskupów,

+ Klemens Gardykijski

locum tenens Morawskiej Episkopii

Cerkwi PPCh Hellady

Print Friendly, PDF & Email

Nicefor.Info